מה חשוב שתדעו על רשלנות רפואית?

מה חשוב שתדעו על רשלנות רפואית?

נדמה לכם שהרופא שאליו פניתם התנהג כלפיכם בצורה מתרשלת? לא ברור לכם איך יכול להיות שהוא לא שלח אתכם לעשות בדיקה מסוימת? או שאולי המצב קיצוני יותר, ובגלל אבחון לא מדויק שלו המצב שלכם החמיר? האמת היא שיש אינספור דוגמאות ומקרים של רשלנות רפואית וכדאי שתדעו: אם זה קרה גם לכם – יש מה לעשות בנידון. ראשית, חשוב להבין שכאשר מדברים על רשלנות רפואית יש מקרים קיצוניים יותר מאחרים ושנית, יש מה לעשות בנידון, פונים עוד היום אל עו"ד דוד פייל ומבקשים ייצוג משפטי. אומנם לא תמיד זה שתתבעו את הרופא ואפילו תקבלו פיצוי יעזור, כי הנזק כבר נעשה, אך לפחות גרמו לכך שהרופא ייתן את הדין על ההתנהגות הלא אחראית שלו.

חשוב שתדעו רשלנות

איך מגישים תביעה כזאת?

 

כמו כל תביעה אחרת, גם כאשר מדברים על רשלנות רפואית צריך להבין שמדובר על הליך משפטי לכל דבר. תוהים מה זה אומר? ראשית, שיהיה עליכם לחכות בסבלנות כי תביעות משפטיות זה לא דבר שאפשר לסיים תוך יום-יומיים. שנית, אתם צריכים לאתר עורך דין מנוסה שיוכל לעזור לכם ואם כל זה לא מספיק, עליכם להבין גם שהחיסיון הרפואי שלכם יתבטל. כלומר, יהיה עליכם להציג את התיק הרפואי בפני עורך הדין כדי שהוא יבין במה דברים אמורים ובהחלט יכול להיות שגם רופאים נוספים וגורמים אחרים ירצו לעבור את התיק ועל כל הבדיקות שנעשו לכם. לא קל לוותר על החיסיון הרפואי אבל אם זו הדרך אל האמת, עליכם לקבל אותה.

 

מה יקרה אם תזכו?

 

המטרה של כל מי שמגיש תביעת רשלנות רפואית היא כמובן לזכות וכדאי לדעת שהדרך לשם לא פשוטה. יש הרבה מאוד תביעות כאלה שמוגשות בישראל של ימינו ולכן עליכם לקחת את הזמן ולהבין שיש עומס. עם זאת, בהחלט יכול להיות שאם תזכו בתהליך הזה הרופא לא רק יקבל עונש, אלא גם יצטרך לשלם לכם פיצוים. אומנם זה נכון שלא תמיד הפיצוי יהיה גבוה כמו שאולי אתם מדמיינים אך מצד שני, זו הדרך הכי טובה שיש להבטיח שלפחות תקבלו יחס וסיוע כלכלי אחרי כל הנזק שנגרם לכם.

 

כתיבת תגובה

סגירת תפריט