נפצעתם במהלך העבודה? בדקו זכאותכם לפיצויים

תוכן עניינים

פגיעה בעבודה היא דבר שיכול לקרות לכל אחד מאיתנו, וברגע שהיא מתרחשת יש סיכוי לא מבוטל שאנחנו זכאים לקבל פיצויים. הפיצויים הללו לא קבועים והם משתנים לפי חומרת הפציעה וההשפעה העתידית שלה, אולם בכל מקרה כדאי לכם לבדוק את הזכאות שלכם כיון שאף אחד אחר לא יעשה את העבודה עבורכם. כאן נעזור לכם להבין מה הסיכוי שתקבלו פיצוי.

 

פגיעה בעבודה

עוד לפני שנדבר על פגיעה בעבודה, חשוב להבין שבלי עורך דין מנוסה יהיה לכם קשה לממש את הזכויות שלכם בצורה מלאה. הביטוח הלאומי וחברות הביטוח השונות לא בדיוק שמחות לפצות נפגעי עבודה והן עלולות להערים עליכם קשיים שונים. זו הסיבה שכדאי לכם לפנות אל עורך דין לענייני תאונות עבודה – פייפר כהן שיוכל לייצג אתכם אל מול חברות הביטוח השונות.

 

זכאות לפיצויים

הזכאות שלכם לפיצוי נקבעת לפי שני גורמים. הגורם הראשון הוא המקום שבו הפציעה אירעה. פציעה שאירעה במקום העבודה, בדרך לעבודה או בדרך חזרה ממנה היא פציעה שמוגדרת בתור תאונת עבודה. בנוסף, נסיעה במסגרת העבודה שבה נפגעתם גם היא מוגדרת בתור תאונת עבודה למרות שהיא לא התרחשה במקום העבודה. זה הדבר הראשון אותו תצטרכו להוכיח.

טופס תביעה לנפגעי עבודה

חוות דעת רפואית

הנתון השני שיקבע את גובה הפיצוי הוא כמובן חומרת הפציעה. חברות הביטוח מחזיקות מומחים רפואיים על מנת שהם יקבעו את חומרת הפציעה שלכם. קיים סיכוי לא מבוטל שאותם מומחים לא יעריכו בצורה נכונה את רמת הפגיעה שחוויתם, ולכן עליכם להיות מוכנים להביא חוות דעת רפואית שתצדיק את העמדה שלכם, כדי שבסופו של דבר תקבלו את הפיצוי שהולם את רמת הפגיעה בכם.

 

בחירת עורך דין

כאמור, חברות הביטוח לא בדיוק אוהבות לשלם פיצויים בגין פגיעה בעבודה, ולכן חשוב לבדוק היטב מי עורך הדין שמייצג אתכם בהליך המשפטי. תביעות בגין פגיעה במקום העבודה הן תחום משפטי מורכב, ועורך הדין שלכם צריך להיות מומחה בתחום הזה. בנוסף, בדקו את רמת הניסיון שיש לעורך הדין ואת מידת ההצלחה שלו בתיקים מהסוג הזה כדי להיות בטוחים שהוא יוכל לייצג אתכם נאמנה.

 

מה חשוב לזכור

הגשת תביעה בגין פגיעה במקום העבודה יכולה להיות תהליך ארוך. בתי המשפט בישראל הם לא גופים מאוד יעילים, ואתם עלולים למצוא את עצמכם בתהליך ארוך. קחו בחשבון שבמידה ותקבלו פיצוי הוא משולם לכם רטרואקטיבית כך שכדאי לכם להיאזר בסבלנות כיון שבסוף היא תשתלם לכם.

 

לסיכום

פגיעה בעבודה היא אירוע מצער לכל עובד, אולם במידה והוא מתרחש עליכם לבדוק האם אתם זכאים לקבל פיצוי. כל עוד הפגיעה אירעה במסגרת העבודה היא תוגדר בתור תאונת עבודה ואתם תקבלו פיצוי. חשוב למצוא עורך דין מנוסה שיוכל לייצג אתכם בתביעה כיון שחברות הביטוח יעשו כל שביכולתן על מנת שלא לשלם.

ייעוץ מקצועי לתאונת עבודה

איש עסקים עורך דין
התייעצו איתי על הכל

ייעוץ ללא התחייבות. מלאו את הטופס ואצור עמכם קשר בהקדם האפשרי.
עונה על כל שאלה וסוגיה.

מידע נוסף
סטטיסטיקה פשיטת רגל בישראל ובעולם

אם אתם מקלידים בגוגל את הביטוי עו"ד פשיטת רגל מומלץ, תיווכחו שיעלו בפניכם תוצאות רבות. מדוע? מכיוון ובשנים האחרונות, חלה עלייה בשיעור פושטי הרגל בישראל.

מה היתרונות בקלדנות בבתי המשפט

שירותי קלדנות מקצועיים משמשים גופים שונים במגזר הציבורי, כמו גם במגזר הפרטי. היישום המוכר ביותר של קלדנות מקצועית הוא בבתי המשפט, אשר מכירים ביתרונות הרבים

3 שירותים משפטיים בעידן דיגיטלי

המונח "דיגיטל" הוא אחד המונחים הנפוצים ביותר בעולם של היום. כן, המאה ה-21 הביאה איתה אין ספור חידושים, שאחד מהם הוא עולם הדיגיטל, שפותח בפנינו

ידע זה כוח: מה תפקידו של נוטריון ומתי תזדקקו לו?

כשמדובר בעניינים רשמיים, פעמים רבות נוטריון הוא הכתובת שלכם. תפקידו של נוטריון הוא בכלל שהמסמכים שלהם חותמים הם אותנטיים ותקפים מבחינה משפטית. אבל מה באמת עושה נוטריון ומתי תזדקקו לשירותיו? הנה כל התשובות.   מתי תזדקקו לנוטריון? יש מצבים רבים בהם

קרא עוד »