עורך דין פלילי

 

אם אתה מואשם בפלילים – סביר להניח שאתה בדרכך למסלול שנראה לך מייגע, מתיש ושובר, שעשוי לפגום ברוחך. אתה כבר בטח מדמיין איך זה מתגלגל לכדי כתב אישום, ואני גם בטח אדייק אם אגיד שאתה חרד ומפחד. תמשיך לקרוא וחלק מהחרדות יתפרקו.

 

חקירה על נושאים פליליים במשטרה

זה מביך, זה מביש, זה חודר לנפש, ואתה עוד עלול לחשוב שעשית דברים שלא עשית, שחומרת המקרה גדולה ממה שהיית בטוח שהיא.

כבר בפגישה הראשונה – שאין צורך לשלם בה שקל או להתחייב כלפיי להמשיך התהליך – אתן לך טיפים ודרכים איך להתמודד עם חקירה משטרתית. כלומר – אם אתה לפני חקירה משטרתית, אתה חייב להגיע. אתה יודע מה, בוא אני אפילו אפרוש בפניך את ה-א' ב' של ה-ג' ד' של חקירה פלילית, כדי שתדע מול מה אתה ניצב ואיך הכי נכון להתמודד עם ה"מפלצת הזו", כאן בכתב.

החוקר המשטרתי הוא אחד לאחד, בצורת ההתנהלות שלו, כמו ראש הממשלה שלך – ביבי נתניהו (ותסלח לי אם אתה אוהד של ביבי, אני מעריך את זה מאוד, אבל מה שאני עומד לספר לך כרגע כנראה נכון לגבי כל ראש ממשלה שהיה ויהיה למדינה שלנו): מלא בבולשיט. כן כן, אתה קורא נכון, אני עורך דין פלילי מוביל שמשתמש במילים לועזיות גסות, זה מה יש.

ביבי יגיד לך שהוא רוצה להוריד את מחירי הדירות – אבל לא יאשר קרקעות בקצב מספק כדי לעמוד בדרישה.

החוקר יגיד לך שהוא (דמיין טון מזלזל מקריא את המילים המצוטטות): "כאן כדי לעזור לך", אבל בסוף המר אתה עשוי לגלות שהאינטרס שלו היה להאשים אותך ולהוציא הרשעה והודאה מהירה והחלטית ככל האפשר.

ביבי יציג בפניך גרפים שמראים כי הכלכלה במדינה פורחת ומשגשגת בעוד בפועל אנחנו יורדים עוד ועוד בכל מדד אפשרי בדוחות של ה-OECD.

החוקרים עלולים להגיד לך שאם תודה ב(שוב טון מזלזל במילים הקרובות) "סעיפים קטנים ושוליים", הם ילחמו בשבילך כדי שתקבל את הענישה המקלה ביותר, אך בפועל אחרי שתודה בכל דבר – הם ימנפו את ההודאה בהמשך החקירה לטובתם.

 

אז, איך אתה יכול "לתפוס פיקוד" בסיטואציה הזו?

יש לי הרבה טיפים מדהימים בשרוול, אנחה אותך במדוייק איך אתה צריך להתנהג בסיטואציה הזו, וזאת כבר בפגישת ההכרות בינינו, ללא עלות וללא התחייבות. תגיע, תשמע, תיישם, זה לא יעלה לך שקל וכנראה שהחקירה כנגדך תסתיים חיובית פי כמה.

דבר ראשון – בדוק מהם החשדות אותם חוקרים כנגדך. מחובת החוקר לתת לך הסבר מפורש ומפורט, ואם לא הבנת אחרי הסבר ראשוני הוא חייב להסביר פעם נוספת. אל תתן לו למרוח אותך או להסביר לך שאין לך זכות לשאול זאת – האמת היא שזכותך לשאול זאת עוד לפני שזכותו לשאול אותך אפילו חצי שאלה, הוא חייב להסביר לך מהם החשדות כנגדך עוד לפני שהוא התחיל בחקירה – לשביעות רצונך.

דבר שני – אל תדבר לפני הכניסה לחדר החקירות. אתה יכול למסור פרטים מזהים בלבד לפני הכניסה לחקירה, אבל אל תגרר ל"שיחת מסדרון" שהיא כביכול "לא לפרוטוקול" מחוץ לחדר החקירה – החקירה מתחילה כבר בכניסה לחדר, עוד לפני שנכנסת! החוקר עשוי לנהל איתך שיחת חולין שתראה לך שגרתית אבל בפועל הוא כבר אוסף מידע, בודק מי אתה ומה אתה, איך אתה מתנהל ומתנסח, ולומד להכיר אותך כדי למנף את זה בזמן החקירה הרשמית.

דבר שלישי – יתכן כי אתה נחקר כעד לאירוע פלילי, ויתכן כי אתה נחקר כחשוד. הבן מהר ככל האפשר עם תחילת החקירה באיזה צד של המתרס אתה נמצא, חשוב שתדע ותבין זאת בהקדם.

דבר רביעי – שום חוקר או שוטר בשום דרגה, אין לו הסמכויות המשפטיות לעצור אותך או לעכב אותך. הסמכויות שלו מאוד מוגבלות ומסתכמות במעצר בית קצר טווח בלבד. אם הוא מאיים עלייך כל מיני איומים (וזה עשוי לקרות) – כלום לא כביל אלא אם יוצא צו בית משפט מטעם שופט בנידון.

דבר חמישי – דרוש תיעוד מלא והקלטה לחקירה! שים לב – לפעמים החוקר עשוי לסרב או לנסות להניא אותך מהרעיון. תתעקש.

 

אתה יודע מה, למה שתתעקש לבד? בוא נתעקש ביחד. צלצל אליי ונעבור את כל ההליך הזה ביחד.

סגירת תפריט